Stary Cmentarz Tarnowski
  Stary Cmentarz Tarnowski  
   
Aktualnosci
Teofil Adamski - Pas II / 43
Teofil Adamski
Grobowiec Polityńskich i Mülldnerów - XIV / 15
patrz sławni ludzie >
Karol Polityński
Teodor Kozel - Pas II / 36
Teodor Kozel
Zygmunt Laskowski - XVI / 2
Zygmunt Laskowski
Jan Leniek - XX / 4
patrz sławni ludzie >
Jan Leniek
Franciszek Lorber - XIV / 2
Franciszek Lorber
Helena Sipierzanka - II / 11
patrz sławni ludzie >
Helena Sipierzanka
Tadeusz Tertil - XX / 12
patrz sławni ludzie >
Tadeusz Tertil
Pelagia Tyssowska - XIV / 13
patrz sławni ludzie >
Pelagia Tyssowska

Listopad 2011

2011-11-15

Tegoroczna, tradycyjna już kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Tarnowie przeprowadzona będzie w dniach 1 i 2 XI 2011 r. To już 18. z kolei kwesta. W poprzednich zebrano łącznie ponad 140 tys. zł, za które udało się uratować 37 nagrobków. Kwestuja członkowie Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem oraz wolontariusze. Kwestarzami są ludzie różnych zawodów i profesji: nauczyciele, prawnicy, dziennikarze, lekarze, urzędnicy, kupcy, rzemieślnicy, ludzie wolnych zawodów. W roku 2010 r. zebrano rekordową kwotę blisko 24 tys. zł. Za te pieniądze odnowiono 2 nagrobki.

Podczas kwest wszystkie odnowione nagrobki oznaczone będą specjalnym stojakiem z datą kwesty, przepasane biało-czerwona wstęgą, przy stojaku będzie palił się znicz. Tegoroczna kwesta, podobnie jak i wszystkie poprzednie, przeprowadzona jest z wyraźną i nieocenioną pomocą Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie. Maria Wójcik, dyrektor MZC, wzorem lat ubiegłych, oddała do dyspozycji kwestarzy pomieszczenie służbowe na Starym Cmentarzu. Kwesta przeprowadzona będzie w dzień Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki, w godzinach 8.30-18.30.

Należy dodać, że Marek Tomaszewski, autor ostatnio wydanego albumu z pocztówkami dawnego Tarnowa, zadecydował, że 1% od każdej sprzedanej książki zasili konto Komitetu. Darczyńcom kwestarze będą wręczać zakładeczki do książki z logo Komitetu, zdjęciami odnowionych nagrobków, w tym także odnowionych w 2010 r. przez MZC. Nieocenioną coroczną pomoc w organizowaniu kwesty niesie firma TARNAWA oraz kwiaciarnia AGAWA.


<< powrót
 
 
Copyright © 2007-2011www.starycmentarz.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone